Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Výlet žáků 8. A a 8. B

Výlet žáků 8. A a 8. B

Ve čtvrtek 16. 6. 2022 se vydali na společný výlet do brněnského centra Vida žáci obou osmých ročníků. V obrovské hale tohoto zábavně-vědeckého parku strávili celé dopoledne a vyzkoušeli si mnoho interaktivních exponátů z oblasti fyziky, biologie i techniky. Volná prohlídka expozice byla doplněna návštěvou Divadla vědy, které v zábavném programu představilo žákům informace o vzniku, šíření a měření zvuku. Na závěr si žáci ve vzdělávacím programu Mladý detektiv mohli vyzkoušet náročnou práci detektiva při vyšetřování zločinu. Při pátrání po vrahovi mladé dívky se naučili vést výslech podezřelých osob a využívat základy vyšetřovacích metod, jako jsou daktyloskopie, trasologie a genetika.

Přestože se všem skupinám nepodařilo určit správného pachatele, výlet to byl vydařený a obohatil žáky o spoustu nových poznatků a zkušeností.

Zapsala Martina Mičolová