Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Výlet 7. třídy

Výlet 7. třídy

V pátek 27.5. ráno jsme se vlakem vydali směr Valtice navštívit toto hezké město a jeho okolí. Nejprve jsme se krátce podívali do zámeckých zahrad, potom jsme se autobusem přemístili k Muzeu železné opony, kde nám pan průvodce povyprávěl, jak zde vypadala služba pohraniční stráže mezi lety 1948 až 1989. Žáci si mohli prohlédnout i vyzkoušet mnoho rekvizit.

Poté jsme se vydali na hlavní cíl našeho výletu – Stezku bosou nohou. Po stezce jsou rozmístěny mnohé zastávky, kde si žáci vyzkoušeli chodit bahnem, po kamínkách, svezli se na skluzavce nebo odpočinuli na lehátkách.

Odpoledne jsme se dopravili nazpět do města, kde zájemci navštívili příjemnou Bylinkovou zahrádku, ochutnali pralinky ze zámeckého obchůdku a po občerstvení pizzou a zmrzlinou jsme se vydali zpátky na nádraží, odkud nás vlak přivezl nazpět domů.

Valtice nám nabídly mnoho příjemných zážitků, počasí se vydařilo a všichni jsme se vraceli, i když velmi znaveni, s úsměvem na tváři.

Fotky naleznete ve fotogalerii.

Mgr. Pavla Šmachová