Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Virtuální prohlídka JE Temelín

Virtuální prohlídka JE Temelín

Ve středu 16. 2. se (podobně jako na konci ledna deváťáci) žáci osmých tříd zúčastnili virtuální prohlídky jaderné elektrárny. Tentokrát navštívili tu vzdálenější od našeho domova, elektrárnu Temelín nedaleko Českých Budějovic.

Prohlídkou nás provázely sympatické moderátorky, které našim žákům stručně a přehledně představily chod elektrárny. Díky nim jsme se dozvěděli i spoustu zajímavostí, např. kolik zaměstnanců Temelín má, v jakých oblecích pracují nebo že vyprodukují 1/5 z celkového množství energie vyrobené v ČR.

Nakonec došlo i na soutěž, ve které nejrychleji odpověděl Jakub Přibyl a tím vyhrál sportovní vak s mnoha dárkovými předměty.

Žákům se prohlídka velmi líbila, i když někteří nezapomněli podotknout, že exkurze „naživo“ by byla mnohem lepší. Snad tedy někdy příště v příznivější době se jim přání splní. Jinak to ovšem byla velmi vydařená hodinka, která nám ozvláštnila hodiny chemie a fyziky.

Mgr. Pavla Šmachová