Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. „Už jsem čtenář“ – Knížka pro prvňáčka

„Už jsem čtenář“ – Knížka pro prvňáčka

Na konci první třídy už umíme všechna písmena naší abecedy. Díky nim se dětem z 1.A a 1.B třídy otevřel přenádherný svět plný princezen, draků, kouzelníků
a dobrodružství, která můžeme zažívat jenom v knihách. Ve školním roce 2021/2022 jsme se opět přihlásili do projektu Knížka pro prvňáčka. Tento projekt organizovala paní knihovnice Sovková, kterou jsme během školního roku několikrát ve vnorovské knihovně navštívili. Ukázala nám, jak to v knihovně chodí, které knihy jsou pro prvňáčky vhodné a jak se k nim chovat s láskou. Zahráli jsme si hru na nepořádníka, která prověřila náš výborný zrak. Děti musely najít knihy, které nebyly správně zařazeny v policích. Na oplátku prvňáčci namalovali pro knihovnu pohádkové výkresy, které budou v knihově vystaveny. Celý projekt byl završen 3. června zajímavou hodinou, ve které žáci plnili úkoly
a prokazovali své pohádkové znalosti. Skládali písmenkové rodinky, luštili pohádkovou křížovku, v osmisměrce hledali slova spojená s knihovnou a četbou knih, skládali pohádkový obrázek a hádali název pohádky. Se všemi úkoly si hravě poradili a za snahu a píli si děti zasloužily „knížku pro prvňáčka“ od autorky Kláry Smolíkové s názvem „Dubánek a tajný vzkaz“ s nádhernými fotografiemi přírody Petra Václavka. Dále na ně ještě čekala průkazka do knihovny a drobná sladká odměna. Všem dětem se knížka velmi líbila a slíbily, že ji přes prázdniny celou přečtou.

Michaela Plaširybová, Markéta Tobolová