Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Úspěchy ve výtvarných soutěžích

Úspěchy ve výtvarných soutěžích

V letošním školním roce 2022/2023 jsme se se žáky naší školy zúčastnili několika výtvarných soutěží, a hned ve dvou jsme získali pěkná ocenění.

Jako tradičně jsme nemohli vynechat Čarovné barvy země, které pořádá Slovanské Hradiště v Mikulčicích. Tentokrát bylo ale slavnostní vyhlášení uspořádáno v prostorách Panského dvora ve Veselí nad Moravou. Celá akce byla doplněna doprovodným programem v podobě dílniček a koncertu skupiny Fčeličky.

Do nominace se dostaly hned čtyři naše obrazy.

Ve II. kategorii, určené pro děti od 9 do 11 let, se umístili na 2. místě s obrazem Co potěší mé oči Vu Duc Trung, Eliška Soukupová, Anna Bajáková a Gabriela Studénková ze 3. třídy. Ve stejné kategorii získaly krásné 5. místo žákyně 4. A s obrazem Uctívání stromu. Na jeho vzniku se podílely Adéla, Kazíková, Sofie Toměčnová, Elena Vašková a Natálie Kuchaříková.

V kategorii III., v níž tvořili žáci 2. stupně, se taktéž na 2. místě umístily žákyně 8. B, Tereza Hánová, Kristýna Mejzlíková, Natálie Symerská a Nikola Zdražilová. Svůj obraz nazvaly Až za obzor…

Také ve III. kategorii ocenili porotci ještě jedno dílo z naší školy. Na 5. místě se umístil obraz Zrození chleba autorek Sophie Gazárkové, Viktorie Mičolové, Petry Konečné a Barbory Řezáčové z 6. třídy.

O další výtvarný úspěch se zasloužil Jan Pavka ze 6. třídy, jehož obraz Zajíc získal v okresním kole výtvarné soutěže Mé toulky za zvěří 3. místo.

Zapsala Martina Mičolová