Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Sopky a vše kolem

Sopky a vše kolem

V lednu letošního roku se žáci 9.třídy seznamovali s informacemi o sopkách v hodinách přírodopisu formou projektu.

Tento projekt byl rozdělen do několika částí. Nejprve proběhla teoretická část, kterou žáci získali základní vědomosti o sopkám, jejich vzniku, příčinách a také důsledcích jejich činností. Výklad byl doplněn také dokumentem o sopečné činnosti.

Další část byla věnována práci s informacemi z různých zdrojů. S využitím učebnice přírodopisu, encyklopedií nebo také vyhledáváním na webových stránkách vytvořil každý deváťák prezentaci na zvolené téma o sopkách. Svou práci odprezentovali před třídou a nechyběly také otázky z informací o sopkách, na které měli ostatní žáci za úkol odpovědět a tak si dané učivo lépe zapamatovat.

Posledním úkolem bylo propojení přírodopisu s učivem chemie a ukázka pokusu Sopka v podání žáků Marie Radouchové a Juraje Studničky, kteří chodí do Klubu Badatelů, kde mají možnost získané vědomosti vyzkoušet v praxi.

Zapsala Mgr. Veronika Janoušková