Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Slavnost Slabikáře 2021

Slavnost Slabikáře 2021

Na začátku adventní doby nastal pro prvňáčky ze Vnorov v pátek 3. prosince slavnostní den. Přehouply se tři měsíce pilné práce, děti dočetly Živou abecedu a nastal čas číst ve skutečném Slabikáři. Získat ho nebylo vůbec nic jednoduchého. Nejdříve musely osvobodit krásnou princeznu ze zajetí zlého čaroděje a s ní všechna písmena v království. Stateční prvňáčci se pustili do vysvobozování s vervou, odvahou a pílí. Zdolali sedmero řek, sedmero hor
a splnili sedm úkolů. Hledali zatoulané písmenkové rodinky, procházeli bludištěm, museli si zapamatovat kouzelné předměty, ubytovat v království ztracené slabiky, vyřešit osmisměrku, povyprávět pohádku podle obrázkové osnovy a sestavit obrázek pohádkové postavy. Při práci dětem pomáhaly žákyně deváté třídy, které bedlivě střežily jednotlivá stanoviště a oceňovaly pracovité prvňáčky mincemi do jejich měšce. Všem se podařilo úkoly splnit, nasbírat sedm zlaťáků a zavoláním jména princezny prolomit kouzelníkovu kletbu. Jaké bylo překvapení, když se před dětmi objevila skutečná princezna. Poděkovala za vysvobození a jako odměnu každému zachránci předala Slabikář.

Michaela Plaširybová, Markéta Tobolová