Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Školní výlet Zámek Milotice

Školní výlet Zámek Milotice

S úsměvem na rtech a písničkou Na Okoř je cesta se žáci prvních tříd vypravili 10.6.2022 na školní výlet do zámku Milotice. Po příjezdu na místo nás čekala zajímavá pověst o čápovi, který zachránil svého pána z tureckého zajetí, tvořivé aktivity, poznávání dřeva, skládání kostek, pexeso, dračí jeskyně s pokladem a nákup suvenýrů v zámecké konírně. Protože nám pořádně ze všech informací vyhládlo, posvačili jsme na překrásném nádvoří, nasáli zámeckou atmosféru a proměnili se v udatné prince a krásné princezny znalé zámecké etikety. Čekala nás audience u paní hraběnky Seilern. Procházka nádhernými pokoji a povídání o dětech, které žily dříve na zámku, podtrhovalo výjimečnou atmosféru místa. Paní hraběnka nás všechny srdečně přivítala na svém panství, princezny pozvala na tanec
a prince vyzvala k souboji. Všem se na zámku velmi líbilo, slíbili jsme, že na etiketu nezapomeneme a že si ji budeme připomínat i po návratu ze školního výletu.

A co nás čekalo dále? Neméně zajímavé povídání a ukázka dravých ptáků. Viděli jsme například sokola stěhovavého, sovu pálenou, poštolku obecnou nebo výra velkého. Některé dravce jsme mohli pošimrat i na peří. Kdo dával pozor, mohl vysoutěžit třeba pírko výra nebo dřevěnou magnetku sovy. Vše bylo završeno letem káněte. A protože energie máme pořád na rozdávání, rozdali jsem si zápas ve vybíjené v zámecké zahradě. Čas uběhl jako voda a my plni zážitků jsme si zazpívali při návratu: „Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme, už jsme tu.“

Michaela Plaširybová, Markéta Tobolová