Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Školní výlet 6. třídy

Školní výlet 6. třídy

Ve středu 8. 6. 2022 se vydali žáci 6. ročníku vlakem do Brna. Společně jsme navštívili Vida! science centrum, zábavní vědecký park, kde si šesťáci mohli vyzkoušet 180 interaktivních exponátů, díky kterým objevovali, jak funguje svět kolem nás. Žáci se také zúčastnili science show. Přestavení bylo plné originálních pokusů, které žáky pobavily, ale zároveň jim odhalily nové fyzikální souvislosti. Potom jsme se přesunuli do centra Brna, kde jsme se občerstvili a ochutnali dobrou zmrzlinu. Odpoledne jsme prozkoumali brněnské podzemí, unikátní a tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepení. Putování historií nám ukázalo, jak se sklepy v době svého vzniku využívaly. Při prohlídce jsme zdolali 212 schodů. Naše cestování doprovázelo pěkné počasí a všichni jsme si výlet užili.

Mgr. Jitka Rosochová