Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Školní výlet 4. B a 5. třídy

Školní výlet 4. B a 5. třídy

Ve čtvrtek 9. června jeli žáci 4. B a 5. třídy na školní výlet. Cílem byl hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně. Státní hrad Bouzov patří mezi deset nejnavštěvovanějších hradů a zámků v ČR a je vyhledávanou destinací filmařů. Natáčela se zde, kromě mnoha jiných, i pohádka Princezna zakletá v čase. Po prohlídce hradu se žáci zúčastnili programu v podhradí. Měli možnost zhlédnout mučící nástroje, zastřílet si z kuše, luku nebo revolveru. Dva zbrojíři v dobovém oblečení předvedli několik husitských palných zbraní. Součástí programu byla prohlídka Trójského koně a rytířský turnaj. Po krátké přestávce na oběd a zakoupení suvenýrů jsme odjeli do Javoříčských jeskyní. V podzemí krasových jeskyní panuje celoročně chladno, teplota je tam 8 stupňů. Průvodce hovořil o historii objevování těchto jeskyní. Upozornil na krápníky ve tvaru ledových brček, lvici s mláďaty, pohádkového lesa a jiné. Po prohlídce, která trvala asi hodinu, žáci měli ještě čas na zakoupení upomínkových předmětů a na občerstvení, po kterém jsme se vydali na cestu domů. Všem dětem se výlet velmi líbil.

Zapsal M. Fojtík.