Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Školní výlet 3. třídy

Školní výlet 3. třídy

V pátek 10. 6. 2022 se třeťáci vypravili na školní výlet do krajského města Brna. Cílem cesty bylo VIDA! science centrum. Expozice zahrnuje různé oblasti lidského života. Součástí návštěvy byl program – Život rostlin. V jeho průběhu jsme měli možnost ověřit si poznatky ze školních lavic. Fascinující byl pokus s využitím UV baterky, která umožnila pozorovat světélkování dřeva. Neméně zajímavý byl pokus o extrahování chlorofylu z rýmovníkového listu. Potravinářské barvivo zase poskytlo možnost pozorovat postupování vody stonkem rostliny směrem vzhůru bez dopomoci člověka, či nějakého přístroje. Přesvědčili jsme se, že život bez rostlin by nebyl možný.

Po skončení výukového programu jsme se přesunuli do Divadla vědy na třaskavou adrenalinovou show s názvem Detonátor. Při show jsme objevili, proč jsou některé výbuchy užitečné a naopak jiné velmi nebezpečné. Následovalo vlastní prozkoumávání expozice. V expozici jsme prozkoumali vítr, zvuk, vodu, lidské tělo i drobné živočichy. Po celou dobu výletu nás doprovázela dobrá nálada a objevitelský duch.

Mgr. Jitka Křenková