Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Podzim na dědině

Podzim na dědině

Žáci 2. a 4. ročníku navštívili strážnický skanzen, kde se zúčastnili výukového programu Podzim na dědině. Různorodá témata nám představila hospodaření na vesnici v podzimní části roku. Jedním z nich byla sklizeň brambor, které byly důležitou součástí jídelníčku našich předků. Mimo hospodářská zvířata jsme se seznámili i s parním lokomobilem – předchůdcem dnešních traktorů. Následovalo představení plodin typických pro strážnický region a jejich využití při přípravě pokrmů. Žáci ochutnali „vařené erteple se solů“ nebo Zelňáky z kynutého těsta. Zelí se nezpracovávalo jen vařením, ale i kvašením. Celý proces začínal tzv. šlapáním zelí a následným uskladněním do hrnce kameňáku. Příjemným zpestřením vesnického života byly a jsou hody. Během hodů se obyvatelům vesnic naskytla příležitost k pobavení, ale také setkání s rodinou a známými, vzájemnému seznamování mladých a v neposlední řadě i dobrému jídlu, které se běžně na stole nevyskytovalo. Kdo by odolal pečené „kačeně“ se zelím a koláčům s povidly. Přípravu povidel jsme si prohlédli v další části expozice ani zde nechyběla ochutnávka. Symbolickou sladkou tečkou bylo zdobení perníčků. I přes nevlídné počasí se exkurze vydařila a všichni jsme se vraceli plni dojmů do Vnorov.

Mgr. Jitka Křenková