Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. POBYTOVÝ PROGRAM – LIPKA

POBYTOVÝ PROGRAM – LIPKA

Ve dnech 8. až 11. listopadu 2021 jsme strávili pěkné podzimní dny ve školském zařízení  pro environmentální vzdělávání v Brně na Lipce – pracoviště Jezírko.

Seznámili jsme se s lektory Romanem a Pavlou, kteří se nám po celou dobu věnovali. Naučili jsme se pravidla Lipky a celotýdenní deskovou hru o lesním ekosystému. V blízkém lese jsme hráli spoustu pohybových her, fotili jsme přírodniny a nastražili fotopast na lesní zvěř.  Dřevorubec nám pokácel dva stromy, ty jsme si sami nařezali, rozdělali oheň a na ohni jsme ohřívali punč.  Pracovali jsme ve skupinách a připravovali pro všechny pizzu nebo koláče. Jindy jsme zase vyřezávali lžíci ze dřeva. Jeden večer jsme si také prošli lesní stezku odvahy. Naučili jsme se mnoho nových věcí a moc se nám na Jezírku líbilo.  Naši lektoři nás při rozloučení pochválili.

Zapsala: Andrea Kučerová a Adéla Koryčanská