Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Po stopách Jana Skácela

Po stopách Jana Skácela

Na začátku příštího roku oslavíme v naší obci významné výročí našeho rodáka, bude to přesně 100 let, co se ve zdejší škole narodil Jan Skácel.

Říká jeho jméno vnorovským dětem vůbec něco? A znají kromě jména také osud tohoto významného českého básníka? To jsme rozhodli  v pátek 19. 11. 2021 napravit, když jsme se společně s vybranými žáky vnorovské školy vypravili Po stopách Jana Skácela.

Naši poznávací cestu jsme zahájili u pamětní desky Jana Skácela, která visí na stěně základní školy. Připomněli jsme si nejen, že se ve zdejší škole narodil, ale také to, že na Vnorovy a své dětství zde často a rád ve svých dílech vzpomínal. Další stopy Skácelova života jsme se vydali hledat do Brna, města, v němž prožil většinu svého života. Také Brněné na svého básníka nezapomněli, na jedné z vyhlídek pod hradem Špilberk se nachází Skácelova busta – socha Jiřího Sobotky vytvořená z ocelových trubek. Dvě moderní kašny na náměstí Svobody zdobí básníkovy verše na téma voda. Nemohli jsme samozřejmě vynechat návštěvu dominanty Brna, draka, který visí na Staré radnici. Naše putování bylo zakončeno u hrobu Jana Skácela, kde jsme položili květiny.

Poznávací výlet ale neskončil smutně. Přiblížil nás k Janu Skácelovi alespoň natolik, že už víme, proč máme být na našeho významného rodáka hrdí.

Zapsala Martina Mičolová