Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. O rybáři a jeho ženě

O rybáři a jeho ženě

Ve čtvrtek 11. listopadu k nám do školy sice nepřijel Martin na bílém koni, ale návštěva přece jen byla. S pohádkou O rybáři a jeho ženě přijeli herci Tereza Hrabalová a David Vacke, aby prostřednictvím scénického čtení představili dětem 1.– 4. ročníku alegorický příběh o lidské nenasytnosti z knihy Fimrárum od Jana Wericha. Během scénického čtení doplněného krásnými obrázkovými ilustracemi mohly děti s napětím nejen poslouchat a sledovat, zda se touha po majetku a moci vyplatí, ale také se osobně zapojit a do děje zasáhnout. Krásné představení děti zaujalo a pobavilo a snad i povzbudilo k vlastní aktivní četbě, která je tolik nezbytná pro rozvoj dětské fantazie, vyjadřovacích schopností a komunikace vůbec.

Zapsala Eva Motyčková