Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Mluv se mnou, Závislosti – programy primární prevence pro 7. a 8. ročník

Mluv se mnou, Závislosti – programy primární prevence pro 7. a 8. ročník

Zástupci občanského sdružení Krok z Kyjova našim žákům připravili ve čtvrtek 24. 3. aktivity na podporu komunikačních dovedností, postojů k autoritám, sociálních vztahů a rozvoj individuálních dovedností žáků. Pro žáky 7. ročníku byl připraven program Mluv se mnou, mluvme spolu. Podpora správného rozhodování, informovanost, sebeúctu a postoje ano/ne, byly cílem programu primární prevence Závislosti, určeného žákům 8. tříd naší školy. Součástí preventivních programů byly i metodické hry, které umožnily žákům otevřít i prostor pro diskuzi. Žáci byli seznámeni s nebezpečnými situacemi, které je mohou v životě potkati s postupy, jak těmto situacím předcházet a jak je řešit. Programy primární prevence podpořily u našich žáků komunikativní a individuální dovednosti a významně přispěly k plnění Preventivnímu programu školy v letošním školním roce.

Mgr. Jarmila Tomanová
školní metodik prevence