Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Měsíc filmu na školách 2021

Měsíc filmu na školách 2021

I letos se naše škola zapojila do projektu Příběhy bezpráví, který pořádá společnost Člověk v tísni.  Projekt byl určen pro žáky devátých tříd a byl realizován v rámci hodin dějepisu. V tomto ročníku se tvůrci zaměřili na konkrétní příběhy mladých lidí, kteří vzdorovali komunistickému režimu. V pátek 26. listopadu se uskutečnila projekce filmu Ta krásná holka z vily nad řekou ze série ČT Neznámí hrdinové. Tento dokumentární film líčí osud politické vězenkyně Dagmar Šimkové. V úterý 30. listopadu potom žáci zhlédli online debatu o poměrech v ženských komunistických věznicích. Na základě filmu a debaty se potom podělili o své dojmy a odpověděli na otázky v pracovním listu. Prostřednictvím tohoto projektu se žáci seznámili s osobním příběhem Dagmar Šimkové a poměry v ženských věznicích. Osudy mladých lidí jsou inspirativní a měly by vést k uvědomění si osobní zodpovědnosti.

Mgr. Jitka Rosochová