Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Jak Žofka, ředitelka ZOO, spojila sedmáky s prvňáčky

Jak Žofka, ředitelka ZOO, spojila sedmáky s prvňáčky

Také v letošním předvánočním čase sedmáci připravili pro prvňáčky předvánoční čtení. Samotné společné hodině předcházela pilná příprava. Obě skupiny si nejdříve promýšlely, z které knížky by mohly dětem z prvních tříd číst a motivovat je tak k samostatnému čtení. Volba byla jasná. Tentokrát to byla knížka Miloše Macourka, Žofka – ředitelkou v ZOO, kterou dostali sedmáci při pasování na čtenáře. V hodinách českého jazyka připravili sedmáci i pracovní listy, které ve společné hodině pomáhali prvňáčkům plnit, protože ti ještě neznají všechna písmenka. Prvňáčci pozorně poslouchali, úkoly k textu plnili všichni moc hezky a sedmáci si vyzkoušeli novou roli učitele. Při společném hodnocení byli všichni spokojení, zazpívali si písničku a všem se společné čtení moc líbilo.

PhDr. Hana Tyllichová