Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Exkurze na Úřad práce v Hodoníně

Exkurze na Úřad práce v Hodoníně

Na konci osmého ročníku žáci začínají řešit, jaký obor dalšího studia si mají zvolit. V tomto nelehkém rozhodování jim může pomoci také úřad práce, který eviduje nejen podklady pro všechny pracovní obory, ale zejména uplatnitelnost oborů v našem regionu. Právě z těchto důvodů jsme v pondělí 13. 6. 2022 navštívili Úřad práce v Hodoníně, kde byl pro žáky připraven program zaměřený na tuto problematiku. Žáci se dozvěděli o různých typech středních škol, zjistili, jak mohou získat výuční list nebo maturitní vysvědčení, mohli si také vyhledat, jaké jsou požadavky na vzdělání v nejrůznějších zaměstnáních. Nakonec si každý z žáků mohl na základě testu zájmů prohlédnout nabídku vhodných studijních oborů.

Čas před odjezdem vlaku jsme vyplnili neméně zajímavou návštěvou Galerie výtvarného umění v Hodoníně, kde se žáci blíže seznámili s osobností Joži Uprky a také zhlédli expozici současného abstraktního umění.

Zapsala Martina Mičolová