Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. Exkurze do Muzea J. A. Komenského

Exkurze do Muzea J. A. Komenského

Dne 10. května se žáci tříd 8. A a 8. B vydali na exkurzi do Muzea Jana Amose Komenského v Uherském Brodě.

Pro žáky byly připraveny dva programy. V prvním z nich, s názvem Orbis Pictus, si vyzkoušeli, jaké to bylo chodit do školy v době J. A. Komenského. Byli ve třídě z přelomu 16. a 17. století. Vyzkoušeli si výuku jakou Komenský prosazoval, ale ukázali si také, jaké byly tresty za vyrušování a další.

V druhém programu prohlídky nové expozice muzea průvodkyně stručně popsala život J. A. Komenského. Žáci dostali pracovní listy a měli povolený vstup do interaktivních kójí s informacemi. Po společné kontrole správných odpovědí pokračovala prohlídka. Průvodkyně vyprávěla o knihách Komenského. Součástí prohlídky byla audiovizuální projekce na  miniaturu města z knihy Labyrint světa a ráj srdce nebo krátký film.

Celý program byl propleten spoustou aktivit i ukázek.

Zapsala Silvie Kuryviálová, žákyně 8. A