Rodiče

4. /
  5. Dvojkový den

Dvojkový den

V úterý 22. 2. 2022 jsme ve třetím ročníku prožili den plný dvojek. Inspirací nám bylo úterní datum skládající se téměř jen z číslic 2. Seznámili jsme se s pojmem palindrom, který umožňuje čísla, slova, věty číst i pozpátku, aniž by se změnil jejich význam. Během dne se žáci o slovo hlásili dvěma rukama a pracovali pouze ve dvojicích. Dokonce psali společně jedním perem výpočty matematických příkladů z dvojciferných čísel. Budovali vzájemnou spolupráci prostřednictvím stezky důvěry, při níž se museli spolehnout na dovednosti svého spolužáka a absolvovat ji se zavřenýma očima, následně se role obrátily. Velmi úspěšnou byla bezesporu i dvojitá velká svačinová přestávka, kterou si všichni užili. Můžeme tedy říct, že dvojkový den posílil vztahy dětí ve třídě. Nyní se můžeme těšit na následující datum v podobě  03. 02. 2030.

Mgr. Jitka Křenková