Škola

Rodiče

Žáci

Fotogalerie

Družina

Jídelna

  1. Úvod
  2. /
  3. Aktuality
  4. /
  5. BESEDA nad knihou APOLENKA Z MODROTISKU

BESEDA nad knihou APOLENKA Z MODROTISKU

Ve čtvrtek 21. října proběhla v prostorách naší školy beseda nad knihou APOLENKA Z MODROTISKU organizovaná ve spolupráci s místní knihovnou pod vedením paní Lucie Studénkové. Za žáky obou 4. tříd dorazila autorka Romana Košutková s ilustrátorkou Veronikou Vlkovou, aby dětem společně představily svou autorskou knihu, která získala nejen cenu Czech Grand Design 2020 v kategorii Ilustrátor roku, ale také srdce mnoha čtenářů. V průběhu poutavého čtení byla dětem představena krása a kouzlo evropské textilní techniky tisku modrotiskem prostřednictvím ukázky textilií, vzorníků a modrotiskových forem. Dětem se dostaly do rukou také originální ilustrace vytvořené v průběhu tvorby knihy. Po zodpovězení mnoha zajímavých otázek, které si děti pro autorky připravily, následovala autogramiáda, při níž děti získaly nejen podpis, ale také pěkné věnování, a to na své, v hodině výtvarné výchovy předem vytvořené, papírové modrotiskové vzorníky.

Eva Motyčková