Slavnostní zahájení školního roku 2024/2025
Schůze výkonného výboru SRPŠ v 15:00 ve třídě vedle ředitelny
Členská schůze SRPŠ 15:30 hodin v jídelně školy, po skončení rodičovské schůzky
Olympijský den
Zahájení plaveckého výcviku žáků v Ratiškovicích; 2. ročník 9:00 - 10:30; 3. ročník 10

Úvod > Aktuálně > Vítězové WocaBee navštívili VIDA! Science centrum

Vítězové WocaBee navštívili VIDA! Science centrum

7.5.2024

Dne 7. května 2024 žáci 7. třídy jako odměnu za získání prvenství ve WocaBee šampionátu navštívili VIDA! Science centrum v Brně. Na vlastní kůži si vyzkoušeli všechny interaktivní exponáty, které tento zábavní vědecký park nabízí. Pro naše žáky byly připraveny také dva speciální programy.

První výukový program nesl název "Srdce na dlani". Všichni žáci si poslechli tlukot vlastního srdce pomocí fonendoskopu. Následovala přednáška o srdci, během níž pojmenovali jednotlivé části srdce a uvědomili si jeho důležitost v lidském těle. Ve druhé části programu měli žáci možnost pitvat vepřové srdce. Nejprve si ho ohmatali a pojmenovali jeho jednotlivé části, poté ho rozřízli a podrobně zkoumali.

Druhým programem byla nová science show s názvem "Potápěč". V půlhodinové show měli účastníci možnost vidět, jak podvodní svět působí na smysly potápěče a co potápěč vidí, slyší a cítí. Zároveň našli odpovědi na různé otázky: Jaké nástrahy na vás čekají pod hladinou? Proč se při koupání tvoří na prstech varhánky? Co je to kesonová nemoc? Proč se gumoví medvídci ve sladké vodě zvětší?

Celý den byl pro žáky nejen zábavný, ale také velmi poučný a inspirativní.

Hodnocení žáků 7. třídy:

Líbilo se mi to moc! Byla jsem spokojená, akorát to moc rychle uteklo, jinak za mě mega dobrý výlet.

Líbilo se mi všechno a jsem ráda, že jsme tam byli. Naučila jsem se nové věci, líbilo se mi, že jsme jeli vlakem a celkově výlet jsem si užila.

Moc se mi tam líbilo, bylo to tam hodně zábavné a zajímavé. Nejvíc se mi líbilo kolo na laně. Program Srdce na dlani byl velmi zajímavý a velmi vzdělávací. Bylo to tam mega super.

Výlet byl super. Hodně nových zážitků. Jsem ráda, že jsem jela.