Základní škola Vnorovy

4. /
  5. 1.A a tablety

1.A a tablety

Počítače a tablety se staly nedílnou součástí vyučovacích hodin. Přispívají ke zkvalitnění prezenční výuky a díky nim se nám podařilo zvládnout distanční výuku. 10. a 11. listopadu se se školními tablety seznámili i naši prvňáčci. Nebyli na to sami. Se zapínáním, přihlášením do svých g-mailů a do google učebny, kontrolou dobrého signálu, popřípadě opětovným připojením a vypnutím tabletů jim pomáhali jejich starší kamarádi ze čtvrté B s paní učitelkou Evou Motyčkovou. Trpělivý a laskavý přístup čtvrťáků se vyplatil a všichni žáčci první třídy se sami přihlásili do svých g-mailů a do učebny, i když ještě neumí všechna písmena a číslice. Čtvrťáci byli opravdu skvělí učitelé. Za každý správný krok nezapomněli své mladší kamarády pochválit. Děti se v těchto dvou hodinách nejen naučily aktivovat a používat tablet, ale také si našly nové kamarády.

Zpracovala: Michaela Plaširybová