Workshop Jak se dělá film

Ve dnech 23. 10. 2018 a 6. 11. 2018 se uskutečnila pro žáky 8. a 9. ročníku zajímavá akce s názvem Jak se dělá film. Tento workshop připravil pro naše žáky pan Michal Michálek, absolvent Střední školy filmové, multimediální a počítačových technologií, s. r. o. ve Zlíně. Jak už název akce napovídá, žáci se interaktivní formou dozvěděli zajímavosti z oblasti filmové historie, filmové výroby, produkce nebo reportážní činnosti. Společně si vyzkoušeli vytvořit dramaturgii a scénář příběhu a natočit dle scénáře jednoduchý obraz. Nahlédli tak do atraktivní profese filmařů a přesvědčili se, že nejde rozhodně o profesi jednoduchou.

Mgr. Věra Celnerová