Výstava Pojďme spolu do Betléma

Nastal čas adventu a s ním i vánoční tvoření. Žáci prvních tříd nelenili a vytvořili vánoční betlém na výstavu ve Veselí nad Moravou s názvem Pojďme spolu do Betléma. Výstava probíhá od 2.12.2018 do 6.1.2019. Betlém žáků prvních tříd se návštěvníkům velmi líbil, proto byly děti odměněny divadelním představením „Setkání před Betlémem“ ve Veselí nad Moravou. Dne 12.12. vyrazili prvňáčci vybrat si svoji odměnu. Představení se jim velmi líbilo. Nasáli vánoční atmosféru, poslechli si příběh Marie, Josefa a malého Ježíška, zazpívali koledy a zahráli na fanfrnoch. Jelikož byli vánočně naladěni a měli dostatek času, navštívili ještě vánoční tvoření v Městském muzeu ve Veselí nad Moravou. Zde si děti vyzkoušely zdobení perníků, vyřezávání ozdob ze dřeva, podívaly se na paličkování vánočních ozdob, také si mohly koupit domů malý dárek. Nadšení a plni zážitků se vrátily zpět do školy.

Michaela Plaširybová, Markéta Tobolová