Výlet Bouzov, Javoříčské jeskyně, Čechy pod Kosířem

Dne 7. 6. 2019 žáci 7. A, 7. B, paní učitelky a slečna asistentka jeli na školní výlet. S dobrou náladou a svačinou v batohu jsme nasedli do autobusu a jeli směr hrad Bouzov, kde začalo naše třídní putování. Hned u vchodu do hradu nás přivítala paní kastelánka, v každé místnosti naší prohlídkové trasy nás pak čekal jiný průvodce, který nám krátce povyprávěl zajímavosti o životě a zvyklostech tehdejší doby. Další naší zastávkou byly Javoříčské jeskyně, které se nachází v Bouzovské vrchovině, a uchvátily nás svými krasovými jevy, puklinami a roklemi. V Galerii v podhradí – v areálu historické zábavy, byl pro nás připraven zajímavý program – střelba z luku a pistole, souboj pážat a povídání o tehdejších bojových technikách. Mohli jsme si také prohlédnout krajinu z výšky - z trójského koně. Poslední zastávkou našeho výletu bylo zastavení v malém městě poblíž Bouzova, v Čechách pod Kosířem. Zde se nachází Muzeum historických kočárů. Jeho majitelé nám velmi poutavě povyprávěli o historii vozů, jejich opravách i o místech a filmech, ve kterých se kočáry objevily. V podvečerních hodinách jsme se unavení, ale plní dojmů, vrátili zpět domů.

Iva Studničková, Alena Gajošová