Výlet 9. třídy

Náš dvoudenní školní výlet jsme uskutečnili ve dnech 13. -14. června 2018 pod vedením paní učitelky třídní Smieškové a paní učitelky Tomanové. První den jsme se hned ráno vypravili vlakem do Štramberka. Jeskyně Šipka, muzeu s výstavou obrazů Zdeňka Buriana, expozice terarijních zvířat – to všechno se nám ve Štramberku líbilo a samozřejmě jsme si nenechali ujít výhled ze štramberské trúby. Nakoupili jsme domů štramberské uši a odjeli se ubytovat do Frenštátu pod Radhoštěm. V Liščím mlýně jsme se nenudili – volejbal, fotbal, posezení a zpěv u táboráku nám nezkazil ani mírný déšť.

Druhý den byl naším cílem třetí největší hrad naší vlasti – hrad Hukvaldy. Prohlídka i rozhled po kraji stály za to.  Při procházce oborou jsme měli možnost vidět daňky i památník Leoše Janáčka – známou lišku Bystroušku. Unaveni a plni zážitků i dobré pohody, kterou jsme si společně užili, jsme se ve večerních hodinách vrátili domů.

Mgr. Marta Smiešková