T-mobile Olympijský běh 20. 6. 2018

I v letošním roce se naše škola zapojila do Olympijského běhu. Mezinárodní Olympijský den slavíme největší běžeckou akcí v České republice. V rámci T-Mobile Olympijského běhu 2018 vyběhlo na různých místech přes 76 tisíc běžců – ať už jako součást oficiálního závodu v tzv. zlatých, stříbrných či bronzových městech, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci. Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu.U nás se v rámci Olympijského dne pořádají pod záštitou Českého olympijského výboru běžecké závody pro všechny věkové kategorie už od roku 1987. Oslava v roce 2018 připadla na středu 20. června.
        V horkém dnu plném sluníčka si naši žáci měřili síly v 5 kategoriích. První kategorie žáci 1. třídy, II. kategorie - 2. a 3. třída, III. kategorie žáci 4. A, 4. B a 5.tř, IV. kategorie – 6. A, B a 7.tř. a poslední V. kategorie ve složení žáků 8. a 9. tříd. Z každé třídy byli nominováni sportovci, kteří pak bojovali v individuálním závodě a také ve čtyřčlenné štafetě. Každý, kdo se aktivně účastnil závodu, obdržel balíček od T- mobile Olympijského běhu. V každé kategorii pak byli vyhlášeni vítězové 1.-3. místa a také vítězná štafeta. Atmosféra celého dopoledne byla velmi příjemná doprovázena duchem fair play. Někteří žáci se odpoledne zúčastnili i hlavní závodu.

Mgr. Veronika Kuryviálová