Školní výlet do Ostravy

Ve čtvrtek 7.  6. 2018 se žáci 8. třídy vydali na školní výlet do Ostravy v doprovodu paní učitelky Kuryviálové a svojí třídní, paní učitelky Pavkové. Cesta vlakem utekla rychle a tak už krátce po půl desáté vítalo naši skupinu muzeum miniatur, Miniuni. K vidění zde byla celá řada světoznámých staveb, jako například Eiffelova věž, egyptská pyramida či Big Ben.

Druhým bodem programu byla Dolní oblast Vítkovice. Ve 12 hodin započala naše stominutová prohlídka vysokopecního okruhu, při které jsme se dozvěděli fakta o historii Vítkovic, celého areálu a hlavně cestu výroby železa. Vyvezli jsme se na vyhlídkovou věž Bolttower, odkud jsme měli krásný výhled do okolí. Výklad paní průvodkyně byl zajímavý a tak nám sto minut uteklo rychle, abychom se mohli vydat do centra Ostravy, kde jsme měli domluvenou další prohlídku, tentokrát na novoradniční věži. Pan průvodce nám poutavě vyprávěl nejen o historii Ostravy, ale také o jejích jednotlivých částech a monumentech, které jsme z věže měli možnost uvidět.

Závěr výletu jsme věnovali procházce centrem Ostravy, prošli některými ulicemi a prohlédli nově zrekonstruované náměstí. Pak už nás čekala cesta na nádraží, odkud vlak celou skupinu plnou nevšedních zážitků odvezl zpět domů. I počasí nám celý den přálo, proto budeme na výlet s dobrým pocitem vzpomínat.

Zapsala: Mgr. Vladimíra Pavková