Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy Základní škola Vnorovy

Aktuality

Školní výlet – Baťovo muzeum Zlín – Luhačovice

V úterý 5. 6. 2018 se žáci 5. a 4. A třídy spolu se svými třídními učiteli a paní asistentkou vydali po stopách Tomáše Bati. Navštívili Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které rovněž zajišťuje prohlídky 21. budovy, tzv. mrakodrapu, bývalé administrativní budovy firmy Baťa, a to včetně vyjížďky historickým výtahem J. A. Bati.  Následovala prohlídka samotného muzea obuvi a seznámili jsme se také s filosofií výroby a samotným životem zaměstnanců. Samostatnou expozici má i zlínské filmové studio, jehož počátky jsou svázány s baťovskými reklamami, a jež se proslavilo především filmy Karla Zemana. 

Třetí částí v rámci této expozice jsou cesty legendárních československých cestovatelů Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Posledním cílem bylo lázeňské město Luhačovice, kde  jsme ochutnali vodu z pramene Aloiska, prošli promenádou a zhlédli pamětní desky se jmény známých osobností na ulici Dr. Veselého, které toto město navštívily.

Zapsala Veronika Kuryviálová