Školní výlet – 8. třída

Dne 24. 6. 2021 byl uspořádán výlet 8. třídy do Uherského Ostrohu, kde jsme navštívili podzemí zdejšího zámku. Interaktivní výstava o vodě, obrazy Zdeňka Hajného a Atlantida byly zajímavé. Poté jsme navštívili věž, odkud jsme se rozhlédli přes ciferníky hodin do okolí. Poslední zastávkou našeho putování byla expozice s rozsáhlým sbírkovým fondem z oblasti motorismu, obchodu, živnosti a řemesel (jednu z největších svého druhu v ČR). Stovky exponátů na ploše cca 1000 m2 v místnostech funkcionalistického obchodního domu Adler z roku 1936. Výlet byl hodnocen ze strany žáků velmi pozitivně.

Zapsala Mgr. Veronika Kostková