Projekt první třídy – Veselé zoubky

Jako každý rok i letos proběhl v první třídě projekt „Veselé zoubky“ podporovaný Drogerií dm, který se díky pandemickým opatřením letos uskutečnil až ve čtvrtek 13.5.2021. Projektem nás provázela holčička Zuzanka. Ta dostala od tety Cecilky sáček cucavých bonbónů, a protože jim nedokázala odolat, přišla o všechny své zuby kromě jednoho. Děti vypočítaly jméno holčičky z příběhu, rozbalovaly si bonbóny - „četly slova“, hádaly hádanky v zubech. Povídaly si o růstu a vývoji zubů, počítaly počet zubů v ústech, z čeho se skládají, vybíraly zdravé potraviny do nákupního košíku, seznámily se s novými slovy jako je například plak, sklovina, zubovina. Dověděly se, jak lidé v minulosti o svůj chrup pečovali, jak má zubní kartáček vypadat, kolikrát denně si zuby čistit, jak často navštěvovat zubního lékaře. Díky projekci filmu „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“ jsme se dověděli, co je zubní kaz a jak si správně zuby čistit. Vše doplnil interaktivní výukový program, kde jsme si získané vědomosti ověřili. Na závěr proběhla diskuze s dětmi, ve které se podělily se svými zkušenostmi z oblasti zubní péče. Také jsme se podívali na mléčné zoubky dětí a další zajímavosti, které si přinesly z domu. Velkou radost nám udělaly užitečné dárky: kartáček, pasta, malé přesýpací hodiny a žvýkačky z Drogerie dm. Zdraví zubů je v našich rukou, proto je důležitá správná péče o ně už od dětství.

Michaela Plaširybová