Příprava na advent

Ve středu 27. 11. 2019 si žáci 4. třídy v rámci pracovních činností vyráběli adventní věnce. Využili přírodních materiálů, ale také organzu, pytlovinu nebo vánoční ozdoby. Každý uplatnil svoji fantazii na výrobu adventního symbolu s úsměvem na rtu.

Odpoledne kroužek Badatelů zkoumal přírodní materiály, které se využívají k výzdobě předvánočního a vánočního času. Badatelé zjišťovali původ a využití koření, určovali zástupce stromů podle větví a jehliček, určovali stáří stromu podle letokruhů a také se zabývali využitím různých druhů dřeva. Dále zjišťovali vlastnosti vosku a srovnávali cenovou relaci svíček.

Zapsala Veronika Kostková