Pohádky pro prvňáčky

Během měsíce května si žáci z 5. A třídy připravili pro prvňáčky loutkové pohádky. Ve skupinkách sehráli pohádky O perníkové chaloupce, O Smolíčkovi, O poslušných kůzlátkách, O Červené karkulce a pohádku O Zlatovlásce. Páťáci si sami pohádky navrhli, vyrobili si kulisy i loutky a s nadšením nacvičovali. Zdokonalovali se tak nejen v čtenářské gramotnosti, v dramatickém projevu, ale také ve vztazích k mladším spolužákům a ochotě vymyslet a realizovat pro ně pohádkové představení. Prvňáčkům se pohádky líbily a páťáci tak završili s dobrým pocitem svou téměř dvouměsíční práci.

Mgr. Věra Celnerová