Pasování na čtenáře

Vztah ke knihám tvoří nejprve rodiče, když dětem předčítají knihy. Když se děti naučí číst, mohou navštěvovat knihovnu a prožívat nejrůznější dobrodružství s knihou.  Své čtenářské schopnosti ukázaly děti z druhé třídy v obřadní síni Obecního úřadu ve Vnorovech dne 21. března 2018.  Děti i rodiče přivítala paní knihovnice Helena Hynštová a paní ředitelka PhDr. Hana Tyllichová. Povzbudivá slova si pro děti připravil i pan starosta Ing. Antonín Gazárek. Paní knihovnice představila největší čtenářky  roku 2017, kterými byly Simona Komínková, Kristýna Mejzlíková a Kateřina Všetulová. Za jejich častou návštěvu knihovny a největší množství přečtených knih, dostaly čtenářky knižní odměnu. Dále nastal čas, aby své čtenářské schopnosti ukázali druháčci. Každý čtenář pak přečetl úryvek ze své oblíbené knihy a pan starosta jej pasoval na čtenáře. Jako dárek dostali druháčci knihu Zmizelá škola, placku čtenáře a sladkou odměnu.  Po závěrečných slovech pana starosty, paní ředitelky a paní knihovnice, se děti rozloučily písničkou.

Mgr. Markéta Tobolová