Okresní kolo Poháru rozhlasu 2018 - Hodonín

Stadion U Červených domků hostil 10. a 15. května 2018 nejlepší školní atlety a atletky našeho okresu. Zatímco ve čtvrtek 10. května mladší kategorii žáků 6. a 7. tříd počasí přálo, tak osmákům a deváťákům celé dopoledne propršelo. Závodilo se v těchto atletických disciplínách – běh na 60 m, skok daleký, skok vysoký, hod míčkem (starší žactvo – vrh koulí), štafeta 4 x 60 m a vytrvalostní běh (600-1500 m dle jednotlivých kategorií). Naše mladší družstvo ze 6. a 7. třídy reprezentovali tito žáci: ze 6. A Michaela Zubatá, Eliška Peluchová, Tereza Roubínková, Natálie Kočišová, Jakub Rozehnal, Filip Čížek, Josef Kočiš a Ondřej Gazárek. Ze 6. B Jana Urbančíková, Gabriela Ivanová, Petr Svoboda, Radim Řičica, Josef Kočiš a Lukáš James Vajdík. Ze sedmé třídy Eliška Petruchová a Kateřina Ivanová. V mladší kategorii v konkurenci deseti škol získala děvčata krásné páté místo a Tereza Roubínková v hodu kriketovým míčkem získala celkové druhé místo. Mladší chlapci získali ve štafetovém běhu třetí místo, ale v celkovém hodnocení obsadili deváté místo. Starší žákyně a žáci ve složení V. Chumlenová, Ema Slaninová, A. Dufková, D. Ondrušová,V. Matušková, V. Gazárková, L. Hrbáčková, A.Knotková, F.Břečka, J.Grabec, A.Grabec, F.Šiška, L.Kuryviál, J.Zachar se snažili o co nejlepší výsledky v uterý 15.5.2018, kdy nám počasí moc nepřálo a bylo deštivo. Přesto naši sportovci v některých disciplínách dosáhli pěkných výsledků. Mezi nejúspěšnější patří 4. místo v běhu na 1500 m Filipu Břečkovi, Jakub Grabec ve vrhu koulí s výsledkem 11,40 m obsadil také pěkné 4. místo.
Mezi děvčaty nejlepšího výkonu dosáhla Viktorie Gazárková, žákyně 8. třídy, která ve skoku dalekém dosáhla výsledku 426 m, díky kterému obsadila 5. pozici. Celkově starší žáci v konkurenci 14 škol byli na 10. místě. Na 11. místo dosáhla děvčata z celkového počtu 13 škol našeho okresu.

Zpracovali: p. uč. Veronika Kuryviálová a p. uč. Miloš Fojtík