Okresní kola olympiád

V měsíci dubnu se žáci naší školy zúčastnili okresních kol vědomostních olympiád.

Školní kolo Matematické olympiády - tedy domácí část - nakonec dokončili na II. stupni pouze Ondra Chabiča ze 6. A a Nikol Barboříková z 8. třídy, takže si vybojovali postup do kola okresního. Tady  Nikol získala v kategorii Z8  5. místo a Ondra v kategorii Z6  vyřešil bez chyby všechny příklady a obsadil 1. příčku.

V Biologické olympiádě v mladší kategorii D si ze školního kola do okresního kola vybojovaly postup dívky ze 7. třídy – Anežka Chudíková a Eliška Fridrichová. Holky si v okresním kole vedly výborně a mezi 28 soutěžícími se Anežka umístila na 1. místě a Eliška na 2. místě. Obě tak budou náš okres reprezentovat v kole krajském.

Také ve starší kategorii C Biologické olympiády se v okresním kole naši dva zástupci se všemi teoretickými i praktickými úkoly vypořádali velmi dobře. Jan Váverka skončil na 5. místě z 27 účastníků a Nikol Barboříková si ze 2. místa zajistila postup do krajského kola v Brně.

Všem jmenovaným žákům patří pochvala za vzornou reprezentaci školy!!

p1090326.jpg

Mgr. Marta Smiešková