Odpolední zájmové činnosti - Medvědí tlupa B

Od 25. 5. 2020 byla obnovena činnost ŠD formou dobrovolných odpoledních  skupin za dodržení hygienických pravidel. V naší skupině B se sešlo 9 dětí od 1. do 4. ročníku. Činnost skupiny vycházela ze ŠVP  ŠD, malý počet dětí nám umožnil vytvořit zájmovou skupinu s názvem Medvědí tlupa.

Každé společné odpoledne jsme začínali ve třídě zpíváním o medvědech a jiných zvířatech a tancem. Potom jsme sledovali jednu krátkou pohádku z cyklu Méďové a řešili přírodovědný kvíz k danému dílu. Pak jsme se přesunuli do ŠD, kde jsme hráli deskové, pohybové, jazykové a konstruktivní hry. Uspořádali jsme si mistrovsví Hrábni si, turnaj v bowlingu, Pexesiádu, Člověčiádu, Boj o Ledové království, Žížalo-žebříkový turnaj, soutěže v kreslení, skládání puzzle, AZ kvíz a kvíz Aktivity. Učili jsme se Morseovku, luštili zprávy Morseovky a číselné šifry. Dle volby dětí jsme i tvořili výtvarné výrobky, pracovali jsme s výlisky dřeva i papíru, s pastelkami a barvami, s kartonem, lepidlem, folií a voskovou batikou. Děti si každý týden odnesly nějaký výrobek domů. Taky si každý vytvářel celou dobu Deník Medvědí tlupy na památku na tuto jinou družinu spíše ve skautském duchu.

Především jsme trávili minimálně hodinu odpoledne venku pohybem na čerstvém vzduchu, nejdříve na dvorku ZŠ a po dalším uvolnění i na vycházkách a na hřišti na Dolině.

Tento zvláštní čas, který jsme spolu strávili před prázdninami, byl naplněn zajímavými a inspirujícími činnostmi a dětem se velice líbil.

Naše aktivity si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Dana Nováková a děti z Medvědí tlupy

,