Noc s Andersenem - 2. odd. ŠD

Ve spolupráci s místní knihovnou se konala ve 2. oddělení ŠD Noc s Andersenem v prostorách školní družiny. Celý týden této noci předcházelo lovení bobříků Jaroslava Foglara. Na tohoto autora jsme se letos tematicky zaměřili. Hlavním mottem je kamarádství a čestné jednání.Celkem se zúčastnilo 21 dětí, na které čekaly zajímavé aktivity. Po ubytování a večeři se děti s paní knihovnicí věnovaly rozvoji čtenářské gramotnosti, děti si četly  a ostatním představovaly svou oblíbenou knížku. Pak si ověřily znalosti v pohádkovém testu. Po navození atmosféry následovala všemi očekávaná stezka odvahy. Bobříka odvahy získali všichni, někteří se trochu báli, někteří šli ve dvojici nebo ve skupince, ale všichni to zvládli. V tomto duchu jsme pak pokračovali sledováním černobílého seriálu Záhada hlavolamu, kde Rychlé šípy prozkoumávali podzemí kostela sv. Jakuba ve Stínadlech. Po dobrodružství ve Stínadlech a osobní hygieně děti zalehly do pelíšků s oblíbenou knížkou a plyšákem. Některé usnuly hned, některé si šeptaly ještě dlouho do noci. Ráno nám paní kuchařky uvařili čerstvý čaj, posnídali jsme, sbalili ležení, vyhodnotili naši Noc s Andersenem a užívali si ranní družinu na hraní. Akce byla dobrodružná a pohodová.

Děkujeme maminkám a babičkám za dobroty, které nám nachystaly a paní knihovnici Heleně Hynštové a studentce SPgŠ Kroměříž Majdě Dufkové za spoluvytváření programu.

Dana Nováková, 2. oddělení ŠD

.