Jak kocour Mikeš a Eliáš a liška doputovali k prvňáčkům

Letos sedmáci z obou tříd připravili pro prvňáčky předvánoční čtení. Samotné společné hodině předcházela pilná příprava. Obě třídy si nejdříve promýšlely, z které knížky by mohly dětem z prvních tříd číst a motivovat je tak k samostatnému čtení. Zatímco 7. A si vybrala čtení o Mikešovi, v 7. B vybrali knížku Eliáš a liška, kterou dostali při pasování na čtenáře. V českém jazyce pak připravili sedmáci i pracovní listy, které pak pomáhali prvňáčkům plnit, protože ti ještě neznají všechna písmenka. Prvňáčci pozorně poslouchali, úkoly k textu plnili všichni svědomitě a sedmáci si  vyzkoušeli roli učitele. Při společném hodnocení byli všichni spokojení a všem se společné čtení moc líbilo.

PhDr. Hana Tyllichová