Divadelní představení Bylo nás pět

V rámci výuky českého jazyka se v pátek 23. 3. 2018 vydali žáci 6. A, 6. B a 7. třídy do Brna. Navštívili  divadlo Radost, kde měli možnost zhlédnout představení Bylo nás pět na motivy humoristického románu Karla Poláčka. Mnozí už tuto knihu znali z filmového zpracovaní, tak měli možnost srovnání. Otevřel se před nimi příběh pětice kamarádů, kteří na pozadí blížící se války zažívají různá dobrodružství. Poutavé představení bylo doplněno nejen písničkami, ale pro některé děti příležitostí si na pódiu i zahrát. To si také vyzkoušela naše asistentka Eliška Slavíková v roli žákyně Krupicové. Představení se všem žákům líbilo a také výkony herců ocenili náležitým potleskem. Po představení se děti sešly s herci a vyfotografovaly se s nimi do školní kroniky.

Mgr. Jitka Rosochová